06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Στεφανία Χαρίτου
  Η πρωινή ενημερωτική εκπομπή του Πρώτου Προγράμματος.   
 08:00   ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - Έλενα Καραγιάννη   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ - Μαρία Γεωργίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη   
 12:00   ΑΣΚΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ - Περικλής Βασιλόπουλος
  «Ασκώ τα δικαιώματά μου, τηρώ τις υποχρεώσεις μου, στην Ευρώπη του αύριο».   
 13:00   ΜΕΓΕΘΥΝΣΕΙΣ - Θανάσης Γεωργακόπουλος   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   ΚΑΘΑΡΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ - Γιώργος Παπαγεωργίου, Δημήτρης Κοντογιάννης   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ - Νατάσσα Βησσαρίωνος   
 19:00   Έκτακτη Ενημερωτική Εκπομπή - Φώτης Παπούλιας   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00
  Η βραδυνή Ραδιοεφημερίδα του Πρώτου Προγράμματος   
 21:00   ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ-ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΕΡΑ ΣΠΟΡ   
 22:00   ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ - Ολίνα Ξενοπούλου   
 00:00   ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΡΩΜΑ - Έλενα Μαράκα   
 02:00   Σύνδεση με Δεύτερο Πρόγραμμα   
 11:00   ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - Πολυδεύκης Παπαδόπουλος   
 12:00   ΑΦΥΛΑΧΤΗ ΔΙΑΒΑΣΗ - Θωμάς Σίδερης   
 13:00   AUTO CLUB - Πάρις Ποντίκας
  Τα πάντα για το αυτοκίνητο.   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   «ΠΡΟΣΦΕΡΩ» - Αθηνά Γιόγιακα
  Μία εκπομπή αφιερωμένη στην αξία της κοινωνικής προσφοράς και του εθελοντισμού   
 16:00   ΈΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΟΥ - Σίσσυ Καπλάνη   
 18:00   ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ - Ιωάννα Ταραμπίκου   
 20:00   Η ΠΟΛΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ - Μερσιάνα Ελευθεριάδου   
 22:00   Χορεύοντας στον ρυθμό του Swing - Πανταζής Τσάρας   
 08:00   ΕΚΚΛΗΣΙΑ - ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ   
 11:00   ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - Πολυδεύκης Παπαδόπουλος   
 12:00   Πρώτο και στα Σπορ -Τάσος Επιτρόπου   
 13:00   AUTO CLUB - Πάρις Ποντίκας
  Τα πάντα για το αυτοκίνητο.   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   ΈΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΟΥ - Σίσσυ Καπλάνη   
 18:00   ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ - Ιωάννα Ταραμπίκου   
 20:00   Η ΠΟΛΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ - Μερσιάνα Ελευθεριάδου   
 22:00   ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ - Θανάσης Βικόπουλος   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00
  Η βραδυνή Ραδιοεφημερίδα του Πρώτου Προγράμματος   
 23:00   ATHENS CALLING - Περικλής Βασιλόπουλος   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00
  Η βραδυνή Ραδιοεφημερίδα του Πρώτου Προγράμματος   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00
  Η βραδυνή Ραδιοεφημερίδα του Πρώτου Προγράμματος   
 23:00   ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ 24 ΚΑΡΕ - Ντέπυ Βρεττού   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η καθημερινή Ραδιοεφημερίδα   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00
  Η βραδυνή Ραδιοεφημερίδα του Πρώτου Προγράμματος   
 23:00   ΣΤΟ ΝΤΙΒΑΝΙ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ - Έφη Ζέρβα