08:00   ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ - Παντελής Μάνος   
 09:00   ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ - Νότης Ανανιάδης   
 10:00   ΙΔΕΟΔΡΟΜΙΟ Ειρήνη Γιανναρά - Ιωάννα Νιαώτη   
 11:00   ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - Πολυδεύκης Παπαδόπουλος   
 12:00   ΑΦΥΛΑΧΤΗ ΔΙΑΒΑΣΗ - Θωμάς Σίδερης   
 13:00   AUTO CLUB - Πάρις Ποντίκας
  Τα πάντα για το αυτοκίνητο.   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η Ραδιοεφημερίδα του Σαββατοκύριακου στο Πρώτο Προγράμμα   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ
  Η Κοινωνία των Πολιτών στο Πρώτο Πρόγραμμα   
 16:00   ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ - Δημήτρης Παπαχρήστος   
 17:00   Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ - Έλενα Μαράκα   
 18:00   ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ - Ιωάννα Ταραμπίκου   
 20:00   Η ΠΟΛΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ - Μερσιάνα Ελευθεριάδου   
 22:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ KOSMOS   
 02:00   ΝΥΧΤΕΣ ΜΑΓΙΚΕΣ - Νίκος Κουνούπης   
 05:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ KOSMOS 93,6   
 08:00   ΕΚΚΛΗΣΙΑ - ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ   
 10:00   ΙΔΕΟΔΡΟΜΙΟ Ειρήνη Γιανναρά - Ιωάννα Νιαώτη   
 11:00   ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - Πολυδεύκης Παπαδόπουλος   
 12:00   ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟΣ ΜΠΑΛΑΔΟΡΟΣ - Τάσος Επιτρόπου   
 13:00   AUTO CLUB - Πάρις Ποντίκας
  Τα πάντα για το αυτοκίνητο.   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00
  Η Ραδιοεφημερίδα του Σαββατοκύριακου στο Πρώτο Προγράμμα   
 15:00   ΚΟΣΜΟΔΡΟΜΙΟ - Σίσσυ Αρβανιτίδη   
 17:00   ΠΑΡΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ - Προκόπης Αγγελόπουλος   
 18:00   ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ - Ιωάννα Ταραμπίκου   
 20:00   Η ΠΟΛΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ - Μερσιάνα Ελευθεριάδου   
 22:00   ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ - Θανάσης Βικόπουλος   
 00:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ KOSMOS   
 02:00   ΝΥΧΤΕΣ ΜΑΓΙΚΕΣ - Νίκος Κουνούπης   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - Αλφόνσος Βιτάλης, Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη, Γιώργος Πίκουλας   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ - Αρετή Μπίτα, Έλενα Καραγιάννη   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00 - Αλίκη Παπαναστασίου
  Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος, Μαίρη Βενέζη   
 18:00   FLASHBACK ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ - Γιώργος Τσούκαλος, Ξενοφών Ζηκίδης   
 19:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00 - Φώτης Καφαράκης, Δήμητρα Παναγοπούλου, Λέλια Στεργάκη
  Η ΒΡΑΔΥΝΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 21:00   ΕΧΩ ΑΠΟΨΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ - Ζέτα Καραγιάννη   
 22:00   ATHENS CALLING - Περικλής Βασιλόπουλος   
 00:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ   
 02:00   ΣΙΩΠΑ ΚΙ ΑΚΟΥΣΕ - Γιώργος Σιώπας   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (Ε)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - Αλφόνσος Βιτάλης, Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη, Γιώργος Πίκουλας   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ - Αρετή Μπίτα, Έλενα Καραγιάννη   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00 - Αλίκη Παπαναστασίου
  Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος, Μαίρη Βενέζη   
 18:00   FLASHBACK ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ - Γιώργος Τσούκαλος, Ξενοφών Ζηκίδης   
 19:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00 - Φώτης Καφαράκης, Δήμητρα Παναγοπούλου, Λέλια Στεργάκη
  Η ΒΡΑΔΥΝΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 21:00   ΕΛΘΕΤΩ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ - Βασιλεία Ζερβού   
 22:00   THINK POLITICS - Δημήτρης Τρίκας, Θοδωρής Ψαλιδόπουλος   
 23:00   Η ΩΡΙΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ - Γιάννης Σπυρόπουλος Μπαχ   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ Ελπίδα Γεωργιτζίκη - Μερσιάννα Ελευθεριάδου   
 02:00   ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΡΩΜΑ - Έλενα Μαράκα   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (Ε)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - Αλφόνσος Βιτάλης, Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη, Γιώργος Πίκουλας   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ - Αρετή Μπίτα, Έλενα Καραγιάννη   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00 - Αλίκη Παπαναστασίου
  Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος, Μαίρη Βενέζη   
 18:00   FLASHBACK ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ - Γιώργος Τσούκαλος, Ξενοφών Ζηκίδης   
 19:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00 - Φώτης Καφαράκης, Δήμητρα Παναγοπούλου, Λέλια Στεργάκη
  Η ΒΡΑΔΥΝΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 21:00   ΕΛΘΕΤΩ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ - Βασιλεία Ζερβού   
 22:00   ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ 24 ΚΑΡΕ - Ντέπυ Βρεττού   
 23:00   ΧΩΡΙΣ ΝΥΧΟΚΟΠΤΗ - Γιώργος Παπαζαχαρίου   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ Ελπίδα Γεωργιτζίκη - Μερσιάννα Ελευθεριάδου   
 02:00   ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΡΩΜΑ - Έλενα Μαράκα   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (Ε)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - Αλφόνσος Βιτάλης, Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη, Γιώργος Πίκουλας   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ - Αρετή Μπίτα, Έλενα Καραγιάννη   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00 - Αλίκη Παπαναστασίου
  Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Γιώργος Γιανναράκος, Μαίρη Βενέζη   
 18:00   FLASHBACK ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ - Γιώργος Τσούκαλος, Ξενοφών Ζηκίδης   
 19:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00 - Φώτης Καφαράκης, Δήμητρα Παναγοπούλου, Λέλια Στεργάκη
  Η ΒΡΑΔΥΝΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 21:00   ΕΛΘΕΤΩ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ - Βασιλεία Ζερβού   
 22:00   DOC ON AIR - Ντέπυ Βρεττού   
 23:00   ΣΤΟ ΝΤΙΒΑΝΙ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ - Έφη Ζέρβα   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ Ελπίδα Γεωργιτζίκη - Μερσιάννα Ελευθεριάδου   
 02:00   ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΡΩΜΑ - Έλενα Μαράκα   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (Ε)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - Αλφόνσος Βιτάλης, Άρης Ραβανός   
 09:00   ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ - Ευαγγελία Μπαλτατζή, Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου, Κωνσταντίνα Δημητρούλη   
 10:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 11:00   ERGA OMNES - Νίκος Παναγιωτόπουλος   
 12:00   ΑΣΚΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ - Περικλής Βασιλόπουλος
  «Ασκώ τα δικαιώματά μου, τηρώ τις υποχρεώσεις μου, στην Ευρώπη του αύριο».   
 13:00   ΜΕΓΕΘΥΝΣΕΙΣ - Θανάσης Γεωργακόπουλος   
 14:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 14.00 - Αλίκη Παπαναστασίου
  Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 15:00   ΚΑΘΑΡΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ - Γιώργος Παπαγεωργίου, Δημήτρης Κοντογιάννης   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΕΥΡΩΠΗ - ΚΟΣΜΟΣ - Έλενα Μαράκα   
 18:00   ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ - Νατάσσα Βησσαρίωνος   
 20:00   ΕΛΛΑΔΑ-ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 20.00 - Φώτης Καφαράκης, Δήμητρα Παναγοπούλου, Λέλια Στεργάκη
  Η ΒΡΑΔΥΝΗ ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ   
 21:00   ΚΟΣΜΟΔΡΟΜΙΟ - Σίσσυ Αρβανιτίδου   
 22:00   ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ - Ολίνα Ξενοπούλου   
 23:00   ΧΩΡΙΣ ΝΥΧΟΚΟΠΤΗ - Γιώργος Παπαζαχαρίου   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ Ελπίδα Γεωργιτζίκη - Μερσιάννα Ελευθεριάδου   
 02:00   ΣΙΩΠΑ ΚΙ ΑΚΟΥΣΕ - Γιώργος Σιώπας   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (Ε)   
 05:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ