|
Μαγειρεύοντας με την καρδιά του, για άλλη μία φορά ο καταξιωμένος σεφ, Ανδρέας Λαγός έρχεται στην εκπομπή ΠΟΠ Μαγειρική και μας ταξιδεύει σε κάθε γωνιά της Ελλάδας.
Μέσα από τη συχνότητα της ΕΡΤ1, αυτή τη φορά, η εκπομπή που μας μαθαίνει όλους τους θησαυρούς της ελληνικής υπαίθρου, έρχεται με νέες συνταγές, νέους καλεσμένους και μοναδικές εκπλήξεις για τους τηλεθεατές.
Εκατοντάδες ελληνικά, αλλά και κυπριακά προϊόντα ΠΟΠ και ΠΓΕ καθημερινά θα ξετυλίγονται στις οθόνες σας μέσα από δημιουργικές, ευφάνταστες, αλλά και γρήγορες και οικονομικές συνταγές.
Καθημερινά στις 14:00 το μεσημέρι ο σεφ Ανδρέας Λαγός με αγαπημένα πρόσωπα της ελληνικής τηλεόρασης, καλλιτέχνες, δημοσιογράφους και ηθοποιούς έρχονται και μαγειρεύουν για εσάς, πλημμυρίζοντας την κουζίνα της ΠΟΠ Μαγειρικής με διατροφικούς θησαυρούς της Ελλάδας.
H αγαπημένη εκπομπή μαγειρικής επιστρέφει λοιπόν για να δημιουργήσει για τους τηλεθεατές για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά τις πιο ξεχωριστές γεύσεις με τα πιο θρεπτικά υλικά που θα σας μαγέψουν!
Γιατί η μαγειρική μπορεί να είναι ΠΟΠ Μαγειρική!
#popmageiriki
Δείτε σήμερα:
«Μαργαρίτα Νικολαϊδη – Ελληνική Πέστροφα, Κολοκάσι Σωτήρας»
Την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου η ΠΟΠ Μαγειρική και ο Ανδρέας Λαγός υποδέχονται στο στούντιο την πρώτη Ελληνίδα MasterChef, Μαργαρίτα Νικολαϊδη. Oι δύο σεφ μαγειρεύουν μαζί δύο γευστικά πιάτα, το ένα με Ελληνική Πέστροφα και το άλλο με Κολοκάσι Σωτήρας. Η ίδια μας μιλά για την εμπειρία της από το MasterChef, το πώς βίωσε την αναγνωρισιμότητα από τον τηλεοπτικό διαγωνισμό μαγειρικής και παράλληλα θυμάται τις γεύσεις με τις οποίες μεγάλωσε.
Επιμέλεια συνταγών: Ανδρέας Λαγός
Σκηνοθεσία: Γιώργος Λογοθέτης
Οργάνωση παραγωγής: Θοδωρής Σ.Καβαδάς
Αρχισυνταξία: Μαρία Πολυχρόνη
Διεύθυνση παραγωγής: Βασίλης Παπαδάκης
Διευθυντής Φωτογραφίας: Θέμης Μερτύρης
Υπεύθυνη Καλεσμένων-Δημοσιογραφική επιμέλεια: Νικολέτα Μακρή
Παραγωγή: GV Productions
Παρουσίαση: Ανδρέας Λαγός
Διαθέσιμο στο ERTFLIX.
|
|