06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΣΕ ΔΙ@ΔΡΑΣΗ - Αρετή Μπίτα   
 10:00   ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΟΥΚΑΛΟΣ   
 12:00   ΑΣΚΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ - Περικλής Βασιλόπουλος
  Κάθε Παρασκευή, από τις 12 έως τη 1 το μεσημέρι, ακούστε στο Πρώτο Πρόγραμμα την εκπομπή του Περικλή Βασιλόπουλου «Ασκώ τα δικαιώματά μου, τηρώ τις υποχρεώσεις μου, στην Ευρώπη του αύριο».   
 13:00   ΜΕΓΕΘΥΝΣΕΙΣ - Θανάσης Γεωργακόπουλος   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - Τάσος Επιτρόπου   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΑΚΑ   
 18:00   ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ - Γιώργος Παπαζαχαρίου   
 19:00   Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ
  Πρόγραμμα από τους Περιφερειακούς Σταθμούς της ΕΡΤ   
 20:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 21:00   ΕΜΜΟΝΕΣ - Νικόλ Λιακοσταύρου   
 22:00   ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ - Ολίνα Ξενοπούλου   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη   
 02:00   ΓΑΛΕΡΑ - Κώστας Ρισβάς   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (E)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 08:00   ΠΑΙΔΙΚΟ   
 09:00   ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ - Αλφόνσος Βιτάλης   
 10:00   ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - Πολυδεύκης Παπαδόπουλος   
 11:00   ΙΔΕΟΔΡΟΜΙΟ - Ειρήνη Γιανναρά   
 12:00   ΑΦΥΛΑΧΤΗ ΔΙΑΒΑΣΗ - Θωμάς Σίδερης
  Τις εκπομπές της «Αφύλαχτης Διάβασης» μπορείτε να τις ακούτε -μετά την πρώτη ραδιοφωνική τους μετάδοση- και στο web radio της ΕΡΤ: http://webradio.ert.gr/category/proto-programma/afylachti-diavasi   
 13:00   AUTO CLUB - Πάρις Ποντίκας
  Τα πάντα για το αυτοκίνητο.   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ   
 16:00   ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ - Δημήτρης Παπαχρήστος   
 17:00   ΕΛΛΑΔΑ - ΕΥΡΩΠΗ, ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΣ - Έλενα Μαρακά   
 18:00   ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ - Ιωάννα Ταραμπίκου   
 20:00   Η ΠΟΛΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ - Μερσιάνα Ελευθεριάδου   
 22:00   ΒΡΑΔΙΝΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ - Δήμητρα Κόχιλα   
 00:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ KOSMOS   
 10:00   ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - Πολυδεύκης Παπαδόπουλος   
 11:00   ΙΔΕΟΔΡΟΜΙΟ - Ειρήνη Γιανναρά   
 12:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - Τάσος Επιτρόπου   
 13:00   AUTO CLUB - Πάρις Ποντίκας
  Τα πάντα για το αυτοκίνητο.   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ   
 16:00   ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ - Χρυσάνθη Φρατζεσκάκη   
 18:00   ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ - Ιωάννα Ταραμπίκου   
 20:00   Η ΠΟΛΗ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ - Μερσιάνα Ελευθεριάδου   
 22:00   ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ - Θανάσης Βικόπουλος
  Η εκπομπή είναι ηχογραφημένη   
 00:00   ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ KOSMOS   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ... - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ & ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ - Έλενα Καραγιάννη, Ξενοφών Ζηκίδης   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - Τάσος Επιτρόπου   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Μαίρη Βενέζη   
 18:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 21:00   ΕΜΜΟΝΕΣ - Νικόλ Λιακοσταύρου   
 22:00   ATHENS CALLING - Περικλής Βασιλόπουλος   
 00:00   ΑΡΜΟΝΙΑ ΑΦΑΝΗΣ - Γιώργος Παπαζαχαρίου   
 02:00   ΓΑΛΕΡΑ - Κώστας Ρισβάς   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (E)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ... - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ & ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ - Έλενα Καραγιάννη, Ξενοφών Ζηκίδης   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - Τάσος Επιτρόπου   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Μαίρη Βενέζη   
 18:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 21:00   ΕΛΘΕΤΩ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ - Βασιλεία Ζερβού   
 23:00   ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΤΗΣ ΕΡΤ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη   
 02:00   ΓΑΛΕΡΑ - Κώστας Ρισβάς   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (E)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ... - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ & ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ - Έλενα Καραγιάννη, Ξενοφών Ζηκίδης   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - Τάσος Επιτρόπου   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Μαίρη Βενέζη   
 18:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 21:00   ΕΛΘΕΤΩ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ - Βασιλεία Ζερβού   
 23:00   ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ 24 ΚΑΡΕ - Ντέπυ Βρεττού   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη   
 02:00   ΓΑΛΕΡΑ - Κώστας Ρισβάς   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (E)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης   
 06:00   ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΟ - Ανδρέας Παπασταματίου, Στεφανία Χαρίτου   
 08:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 09:00   ΝΑΙ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ... - Ευαγγελία Μπαλτατζή   
 10:00   ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ & ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ - Μαρία Γεωργίου, Βαγγέλης Παπαδημητρίου   
 11:00   ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ - Κωνσταντίνα Δημητρούλη   
 12:00   GPS - Θάνος Σιαφάκας, Γιώργος Νερούτσος   
 13:00   ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ - Έλενα Καραγιάννη, Ξενοφών Ζηκίδης   
 14:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 15:00   ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - Τάσος Επιτρόπου   
 15:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Παντελής Μάνος   
 16:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης   
 17:00   ΜΠΛΕ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ - Μαίρη Βενέζη   
 18:00   ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΑΣΗΣ ΥΠΟΨΙΑΣ - Ευανθία Ξυνού   
 20:00   ΡΑΔΙΟΕΦΗΜΕΡΙΔΑ   
 21:00   ΕΛΘΕΤΩ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ - Βασιλεία Ζερβού   
 23:00   ΤΟ ΝΤΙΒΑΝΙ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ - Έφη Ζέρβα   
 00:00   ΝΥΧΤΑ ΣΤΑΣΟΥ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη   
 02:00   ΓΑΛΕΡΑ - Κώστας Ρισβάς   
 04:00   ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΣΤΙΣ 5 - Γιάννης Πετρίδης (E)   
 05:00   ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ - Ελπίδα Γεωργιτζίκη, Δημήτρης Μαλανδράκης